Aras Emre Canda kimdir?

1976 yılında İzmir’de doğdum. 2000 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldum. Aynı kurumda Genel Cerrahi Uzmanlık eğitimimi 2006 yılında tamamladıktan sonra kolon, rektum ve anüs hastalıkları yanı sıra kasık ve karın duvarı fıtıkları alanında çalışmalarımı sürdürdüm.

Akademik ve çalışma hayatıma devam ettiğim Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalında 2010 yılında Yardımcı Doçent, 2012 yılında Doçent oldum. Aynı kurumda 2018 yılında Profesör kadrosuna atandım. 2020 yılından itibaren muayenehanemde hizmet vermekteyim.

2006 yılında Türk Cerrahi Derneği tarafından yapılan yeterlilik sınavında başarılı olarak “Türk Cerrahi Yeterlilik Belgesi” almaya hak kazandım.
2013 yılında Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli olan Avrupa Kolorektal Cerrahi Board (The European Board of Surgical Qualification) sınavını başarı ile tamamlayarak Kolorektal Cerrahi Uzmanı (Fellow of the European Board of Coloproctology EBSQ-C) ünvanını aldım. 2023 yılında karın zarı kanserleri (peritoneal karsinomatoz) konusunda çalışmamı tamamlayarak Temel Onkoloji alanında Doktora – PhD ünvanını aldım

Ulusal ve uluslararası birçok kongre, sempozyum ve kursta konuşmacı, eğitmen ve düzenleyici olarak görev aldım. Akademik çalışmalarım birçok ulusal ve uluslararası dergide yayınlanmıştır.

Tıklayarak ulaşabilirsiniz:

Uluslararası bilimsel dergilerde yayınlanmış makalelerim – pubmed.org

Araştırmacı profilim – researchgate.net

Evliyim ve iki çocuğum var.

Yeterlilik Belgeleri

Prof. Dr. A. Emre CANDA
Türk Cerrahi Yeterlik Belgesi

Prof. Dr. A. Emre CANDA
Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Yeterlik Belgesi

Prof. Dr. A. Emre CANDA
Fellow of the European Board of Coloproctology